Mobil-uyumlu-web-sitesi-tasarimi

Artık web sitenizin mobil uyumlu olması şart!

Akıllı telefonlar ve tablet kullanımının yaygınlaşması ile beraber artık internet kullanımı da bilgisayarlar yerine mobil cihazlardan yapılmaya başladı. Artık her şey elimizin altında olsun istiyor ve cep telefonlarımız sayesinde aradığımız bilgiye nerede olursak olalım rahatlıkla ulaşmak ulaşabiliyoruz.

Elbette Google’da bunun farkında ve arama algoritmalarını sürekli değişiklikler yapıyor. Google geliştirdiği sistem sayesinde bir web sitesinin mobil için uygun olup olmadığını tespit edebiliyor ve buna göre siteleri etiketliyor. Google tarafından duyurulan resmi bilgilere göre artık mobil uyumlu olan sitelerini yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkarmaya başladı. Bu değişiklik nedeniyle seo rekabetinde geride kalmak istemeyen şirketlerin ve web sitesi sahiplerinin mobil uyumlu olmayan sitelerini güncellemesi gerektiğini gösteriyor.

Web sitenizin google tarafından mobil uyumlu olup olmadığını test etmek için Mobil Uyumluluk Testi sayfasını kullanabilirsiniz. Google’ın yönlendirmeleri ve insan algısı web sitesi geliştiricilerine artık her şeyin daha basit ve sade olması gerektiğini gösteriyor.

Eski web sitenizi mobil cihazlara uyumlu hale getirebilmek için HTML5, Javascript ile Google’ın görmek istediği gibi güncelleme yapabilir veya hazır bir sistem kullanmıyorsanız sitenizi WordPress, Shopfy, Opencart, Joomla veya Magento gibi altyapılara taşıyabilirsiniz. Özellikle açık kaynak kodlu bu sistemler hem Google tarafından destekleniyor hem de sürekli güncelleniyor.

UniversCode olarak tüm projelerde mobil uyumlu web sitesi geliştiriyoruz. Gelin sizin için de responsive olmayan eski web siteleriniz için en doğru çözümü üretelim.

Share your thoughts

%d blogcu bunu beğendi: