nereden-başlamak-gerek

Nereden başlamak gerek?

Dünyada yaşamın var oluşundan bu güne kadar gelen canlılara baktığımızda hayatta kalmak için en güçlü ya da en akıllı olmanın pek bir önemi olmadığını görüyoruz. Asıl önemli ve sürdürülebilir olan o günün şartlarına ve koşullarına uyum sağlayabilmek gibi görünüyor. Bizler bu hayat döngüsünde var olan ve varlığını sürdürmeye çalışan canlılar olarak yeni dünya düzenine ayak uydurmaya ve dünyamızı daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz, çalışmalıyız!

Peki bu yenilenme sürecine nereden ve nasıl başlamak gerekir?

Bu sorunun cevabı aslında zor değil, değişime önce kendimizden başlamalıyız. Kendi farkındalığımızı artırarak yapabileceklerimizin sınırlarını genişletebiliriz. Bu sayede başkalarına ve çevremize katkı sağlayacak girişimlerde bulunabiliriz.

UniversCode olarak yaptığımız tüm işlerde bu felsefe ile hareket etmeye çalışıyoruz. Ekibimizde bulunan herkes önce kendisi için sonrada ekip için en iyi sonuca odaklanır. Bu bizim için yeterli değildir. Etrafımızdaki kişiler, iş yaptığımız şirketlerin de en iyi sonuca ulaşmaları için ne gerekiyorsa yaparız. Üzerinde yaşadığımız dünyayı evimiz gibi görür ve henüz gidilecek başka bir yer olmadığını biliriz. Bu yüzden önce ülkemizden başlayarak  tüm Dünya için faydalı ne yapabiliriz diye hayaller kurar, düşünür ve hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti gösteririz.

Doğanın bize sunduğu gerçekler ile hayal gücümüzün sınırlarını sonuna kadar zorlamayı severiz. Bu hayaller doğrultusunda ektiğimiz tohumlar meyve verdikçe biz de mutlu oluruz.

Share your thoughts